Yhdistys sai uuden hallituksen

SIY:n sääntömääräiset kevät- ja syyskokoukset järjestettiin poikkeuksellisesti yhdessä 29.9. Kokousten yhdistämisen takia yhdistyksen syyskokous toteutui tänä vuonna huomattavan aikaisessa vaiheessa.

Kokouksessa yhdistyksemme sai myös uuden 2021 hallituksen. Tulevan hallituksen puheenjohtajaksi valittiin suomalaisen internetin todellinen pioneeri Johan ”Julf” Helsingius, joka myös aikoinaan yhdistyksemme perustamisvaiheesa näytteli hyvin merkittävää roolia. Julf varmaan muistelee vanhoja hyviä aikoja vielä jossain vaiheessa 😉

Uutena kasvona hallitukseen valittiin Tuukka Meriläinen.

SIY 2021 hallituksen koko kokoonpano löytyy kohdasta ’Yhdistys -> Hallitus’.

Onnea ja menestystä uudelle puheenjohtajalle sekä luonnollisesti koko uudelle hallitukselle!

Juhani Juselius

pj 2020